Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

banner_OLIMPIADA.jpg

Aktualności

3 szalone dni w Salmopolu ...

czyli Diecezjalny Wyjazd Młodzieżowy!

 Od 13 do 15 października 2017 r., jako młodzież ewangelicka Diecezji Katowickiej, korzystaliśmy z gościnności parafialnego ośrodka w Salmopolu (Parafia w Białej).

Pobyt rozpoczęliśmy w piątek od kolacji. Następnie prowadziliśmy dyskusję o różnicach pokoleniowych i przekazywaniu Bożych prawd pokoleniu żyjącemu w świecie smartfonów i mediów społecznościowych. Poza tym wieczór miał charakter integracyjny.

W sobotę po śniadaniu wybraliśmy się na wycieczkę górską. Wyjechaliśmy kolejką linową na Skrzyczne i pokonaliśmy trasę Skrzyczne - Malinowska Skała - Malinów - Przełęcz Salmopolska - Ośrodek. Przed kolacją ks. Jan Byrt opowiadał nam o tym, jakich sposobów używa Parafia, by dotrzeć z Ewangelią o Jezusie Chrystusie do ludzi odwiedzających Szczyrk. Mieliśmy też możliwość obejrzeć i dotknąć trzy kielichy komunijne podarowane Parafii przez Prezydentów Polski.

Zjazd zakończyliśmy niedzielnym nabożeństwem, podczas którego zaśpiewaliśmy trzy pieśni.

Dziękując za gościnę i dobry czas, życzymy Społeczności w Szczyrku-Salmopolu i ks. Janowi Byrtowi Bożego błogosławieństwa i dalszej, skutecznej pracy misyjnej.

zob. więcej: >>>

Tymoteusz Bujok

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…