Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

3 szalone dni w Salmopolu ...

czyli Diecezjalny Wyjazd Młodzieżowy!

 Od 13 do 15 października 2017 r., jako młodzież ewangelicka Diecezji Katowickiej, korzystaliśmy z gościnności parafialnego ośrodka w Salmopolu (Parafia w Białej).

Pobyt rozpoczęliśmy w piątek od kolacji. Następnie prowadziliśmy dyskusję o różnicach pokoleniowych i przekazywaniu Bożych prawd pokoleniu żyjącemu w świecie smartfonów i mediów społecznościowych. Poza tym wieczór miał charakter integracyjny.

W sobotę po śniadaniu wybraliśmy się na wycieczkę górską. Wyjechaliśmy kolejką linową na Skrzyczne i pokonaliśmy trasę Skrzyczne - Malinowska Skała - Malinów - Przełęcz Salmopolska - Ośrodek. Przed kolacją ks. Jan Byrt opowiadał nam o tym, jakich sposobów używa Parafia, by dotrzeć z Ewangelią o Jezusie Chrystusie do ludzi odwiedzających Szczyrk. Mieliśmy też możliwość obejrzeć i dotknąć trzy kielichy komunijne podarowane Parafii przez Prezydentów Polski.

Zjazd zakończyliśmy niedzielnym nabożeństwem, podczas którego zaśpiewaliśmy trzy pieśni.

Dziękując za gościnę i dobry czas, życzymy Społeczności w Szczyrku-Salmopolu i ks. Janowi Byrtowi Bożego błogosławieństwa i dalszej, skutecznej pracy misyjnej.

zob. więcej: >>>

Tymoteusz Bujok

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

N Lut 24 @10:30 -
2. Nedziela przed Postem (Sexagesimae)
N Mar 03 @10:30 -
Niedziela Przedpostna (Estomihi)
Śr Mar 06 @17:00 -
Środa Popielcowa

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

21. luty

Drugi numer Przeglądu ewangelickiego 2.0, przygotowany pod przewodnictwem redaktor naczelnej – dr Małgorzaty Grzywacz, podobnie, jak pierwszy, wart jest lektury, skupienia uwagi na jego zawartości, zaprezentowanych refleksjach i tematach.

Więcej…