Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Rekolekcje pasyjne 2018

Z ks. prof. Markiem Uglorzem ...

Tradycją już się stały rekolekcje prowadzone przez ks. dr hab. Marka Uglorza, prof. Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Na stałe wpisały się one w grafik parafialnych wydarzeń i wyczekiwane są z dużą niecierpliwością. Tym razem trochę inaczej, bo sobotnie spotkanie odbyło nie w Pszczynie w Stajniach Książęcych, tylko w naszych skromnych progach salki parafialnej. Może spotkanie to nie miało tak wspaniałego klimatu i oprawy, ale podstawowa zaletą był fakt, że mogło przybyć na nie więcej osób. Członkinie Koła Pań przygotowały nam poczęstunek w postaci ciast i kanapek. Spisały sie rewelacyjnie Mieliśmy więc możliwość delektowania się nie tylko strawa duchową, ale też przyjemnością dla ciała.

 

Jak zwykle w sposób bardzo żywiołowy i ekspresyjny ks. Marek Uglorz tłumaczył nam Słowo Boże. Mówił o konieczności bycia tu i teraz. Nie rozpamiętywania czasu przeszłego i nie zamartwiania się przyszłością. Radził nam byśmy radowali się chwilą, a życie pokonywali z pasją. Wszystkie słowa okraszone były wspaniałymi przykładami z życia i dużym poczuciem humoru. Było to wspaniale spędzone sobotnie popołudnie, z którego każdy z nas wiele wyniósł dla siebie, pobudził do refleksji, ale tez napełnił radością.

 

Nasz prelegent wygłosił także kazanie na niedzielnym nabożeństwie, dzięki czemu każdy z parafian miał okazje uczestniczyć w tych PASYJNYCH REKOLEKCJACH.

tekst i zdjęcia:
Sylwia i Adam Adamusowie

zob. też: 

2018 - Rekolekcje Pasyjne

2017 - Rekolekcje Pasyjne z ks. prof. Uglorzem

2015 - Diecezjalne Rekolekcje Pasyjne

... na skróty >>>

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

11. maja

"Patrząc na każdego człowieka powinniśmy w nim widzieć kogoś, kogo Wszechmogący kocha niewyobrażalną miłością. Gardząc człowiekiem, kimkolwiek by nie był, w jakiejkolwiek byłby sytuacji, gardzimy miłością Boga. Lekceważymy Boga" - pisze na swoim blogu bp Jerzy Samiec.

Więcej…

strona znajduje się na serwerach