Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Noworoczne spotkanie w CME

Styczeń to czas spotkań noworocznych.

12 stycznia zostaliśmy zaproszeni przez Centrum Misji i Ewangelizacji na doroczne spotkanie podsumowujące stary i rozpoczynające nowy rok. Spotkanie prowadził Paweł Gumpert - Dyrektor Centrum.

Uczestnikami spotkania byli pracownicy, wolontariusze oraz osoby wspierające działalność Centrum. Często nie zdajemy sobie sprawy jak można wykorzystać swój wolny czas, w jaki sposób można pomóc potrzebującym.

Także w nadchodzącym roku przewidziano dalszy rozwój działalności bytomskich streetworkerów czyli Grupy UNO. Ich praca z dziećmi z bytomskich blokowisk jest doprawdy imponująca. Podobnie jak gigantyczna praca 300 wolontariuszy przygotowujących coroczny Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie, przygotowujących paczki świąteczne, wreszcie rozwożących te paczki w wiele miejsc - w tym też do obozów dla uchodźców. Opowiadali o tym z pasją panowie Oczkowscy: ojciec i syn.

Nie sposób pominąć mrówczej i konsekwentnej pracy siania Słowa Bożego w każdej z tych działalności, ale także tej, którą uprawiają Mariola i Romek Fengerowie.

Oczywiście, by Centrum Misji i Ewangelizacji mogło działać potrzebna jest MODLITWA, kolejni zapaleńcy i … pieniądze.

Przed nami, już w marcu, Konferencja dla Kobiet w Dzięgielowie oraz ProChrist. Pomyślmy w jaki sposób możemy wesprzeć działalność Centrum.

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

N Mar 24 @10:30 -
3. Niedziela Pasyjna
Cz Mar 28 @17:00 -
Tygodniowe Nabożeństwo Pasyjne
N Mar 31 @10:30 -
4. Niedziela Pasyjna

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

21. luty

Drugi numer Przeglądu ewangelickiego 2.0, przygotowany pod przewodnictwem redaktor naczelnej – dr Małgorzaty Grzywacz, podobnie, jak pierwszy, wart jest lektury, skupienia uwagi na jego zawartości, zaprezentowanych refleksjach i tematach.

Więcej…