Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

11. maja

"Patrząc na każdego człowieka powinniśmy w nim widzieć kogoś, kogo Wszechmogący kocha niewyobrażalną miłością. Gardząc człowiekiem, kimkolwiek by nie był, w jakiejkolwiek byłby sytuacji, gardzimy miłością Boga. Lekceważymy Boga" - pisze na swoim blogu bp Jerzy Samiec.

Najsłabszych broni Wszechmogący

„Baczcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo powiadam wam, że aniołowie ich w niebie ustawicznie patrzą na oblicze Ojca mojego, który jest w niebie."

(Mt 18, 10)

Ideę, aby wszyscy byli pod każdym względem równymi próbowano już wprowadzać. Zwykle jest to dobre hasło do wzniecania rewolucji. Szybko się jednak okazuje, że tak naprawdę chodzi tylko o zburzenie układu, by na nim mógł powstać inny. Następuje zamiana miejsc i nazw. Nie ma już królów, ale są przywódcy narodu itd.

Różnice pomiędzy ludźmi zawsze będę choćby z tego względu, że jesteśmy bardzo różni i bardzo różne wartości są dla nas ważne.
Niedawno zwróciłem uwagę na werset, który zacytowałem na wstępie. Uważajcie, abyście nie gardzili. Niby to takie oczywiste, nikim nie należy pogardzać, a jednak...

zob. cd wpisu na blogu
ks. Jerzego Samca, Biskupa Kościoła 

Obradował Synod Kościoła na swojej wiosennej Sesji.

Synod Kościoła przyjął stanowisko w sprawie troski i odpowiedzialności za stworzenie. W stanowisku zaakcentowano, że „zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie środowiska, anomalie atmosferyczne - to widoczne skutki postępującej ingerencji człowieka w Stworzenie". Przypomniano, że także Kościoły podjęły działania, by zatrzymać zmiany klimatyczne: „Kościół jest powołany do odpowiedzialności w każdym z obszarów (teologia, edukacja, gospodarka) w celu przywrócenia pierwotnej harmonii współistnienia gatunków w powierzonym im środowisku. Zadaniem współczesnego człowieka jest odpowiedzialność za całe Stworzenie" na co uwagę zwraca od czterech dekad m.in. działa Światowa Federacja Luterańska.

O jego obradach możemy przeczytać na stronie @luteranie.pl 

Wielkanocna radość musi być w nas

Kazanie bp. prof. Marcina Hintza podczas nabożeństwa synodalnego 

zob. poprzednie wydania
blogu redakcyjnego: 27. kwietnia

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

N Sty 26 @10:30 -
3. Niedziela po Epifanii
N Lut 02 @10:30 -
Ostatnia Niedziela po Epifanii
N Lut 09 @10:30 -
3. Niedziela przed Postem

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

8. stycznia

Czytajmy Pismo ...

Podczas jednego z ostatnich kazań nasz Proboszcz, ks. Marcin, wspomniał o ciekawym planie czytania Pisma

Więcej…

strona znajduje się na serwerach