Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

31. października

Pamiątka Reformacji

Widziane z piątego rzędu ...

Kliknij, proszę

To zdjęcie jest wykonane z miejsca, z którego zwykle uczestniczę w nabożeństwach.  Moje miejsce podczas nabożeństwa w naszym kościele.

Gdy zaczynam robić zdjęcia przeznaczone dla naszej strony internetowej - zaczynam po kościele łazić. W ostatni czwartek dotarło do mnie, że jest to uciążliwe i dla mnie i dla Was. Dla mnie - bo przestaję uczestniczyć w nabożeństwie - a dla Was, bo często, po prostu przeszkadzam, przeszkadzam się skupić. Gdy to zrozumiałem przymurowało mnie do miejsca - stąd zdjęć jak na lekarstwo. 

kliknij !!! kliknij !!! kliknij !!!
kliknij !!! kliknij !!! kliknij !!!
kliknij !!! kliknij !!! kliknij !!!

Skupiłem się na kazaniu ks. Marcina, w którym rozwinął wers "Bogaty w miłość gniew oddalasz Panie" z treści jednej z pieśni, wykonywanych przez zespół. Teksty były wprawdzie wyświetlane na ekranie - ale uznałem, że dobrze będzie umieścić je też na stronie internetowej. Może to pomoże w towarzyszeniu zespołowi bardziej pełnym głosem i przez większą liczbę osób.

sjb

zob. poprzednie wydania
blogu redakcyjnego: 17. października

>>> NA SKRÓTY

Stałe spotkania

W związku z TRWANIEM stanu zagrożenia epidemicznego odwołane są NADAL wszystkie zajęcia z wyjątkiem sobotniego sprzątania. WAKACJE

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

31. maja

Po kilkunastu tygodniach

Gdy w połowie marca żegnaliśmy się przy wyjściu z kościoła nikt nie przypuszczał, że kolejny raz spotkamy się po tak długiej przerwie.

kliknij > > >

Więcej…

strona znajduje się na serwerach