Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

Wezwanie do modlitwy o Ukrainę

- W tym trudnym czasie dla naszych sióstr i braci na Ukrainie, zwracam się do Was z prośbą o modlitwę za ich kraj - napisał w liście do wiernych bp. Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

 

 

 

Drogie Siostry i Bracia w Panu naszym Jezusie Chrystusie!

Niemiecki Ewangelicko-Luterański Kościół na Ukrainie w minionym tygodniu przeżywał  radosną uroczystość wprowadzenia w urząd nowego biskupa. Dzięki wieloletniej już współpracy, która łączy nasze oba Kościoły, było mi dane uczestniczyć w tym wydarzeniu.  Podczas nabożeństw modliliśmy się o pokój i błogosławieństwo dla Ukrainy:  "Boże chroń i błogosław Ukrainę",  brzmiały słowa powtarzane w pieśni.

Nie sposób i nie miejsce opisywać to wszystko, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Kościół luterański Ukrainy stara się pomagać potrzebującym. W budynku ewangelickiego kościoła w Kijowie zorganizowano punkt medyczny, przyjmuje się tam i opatruje rannych.

W tym trudnym czasie dla naszych sióstr i braci na Ukrainie, zwracam się do Was z prośbą o modlitwę za ich kraj. Prośmy Pana Boga, aby dał opamiętanie decydentom. Prośmy o pokój dla Ukrainy. Wstawiajmy się za ludzi ogarniętych lękiem i bólem po stracie najbliższych, bo "Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego" - List Jakuba 5,16c

Proszę o modlitwy indywidualne oraz o modlitwę podczas wszystkich najbliższych nabożeństw.  

Ks. Jerzy Samiec

>>> NA SKRÓTY

Stałe spotkania

W związku z TRWANIEM stanu zagrożenia epidemicznego odwołane są NADAL wszystkie zajęcia z wyjątkiem sobotniego sprzątania. WAKACJE

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

31. maja

Po kilkunastu tygodniach

Gdy w połowie marca żegnaliśmy się przy wyjściu z kościoła nikt nie przypuszczał, że kolejny raz spotkamy się po tak długiej przerwie.

kliknij > > >

Więcej…

strona znajduje się na serwerach