Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Parafialne Święto Rodziny

Ostatnia niedziela czerwca to nabożeństwo kończące rok szkolny, zwykle po nim, po rozdaniu nagród i pamiątek dzieciom uczęszczającym na zajęcia szkółki parafialnej, spotykamy się na pikniku Święta Rodziny.

 

 

 

 


Tegoroczne nabożeństwo prowadził Ksiądz Marcin Konieczny, w czasie nabożeństwa przekazał nam informację o postanowieniu Konsystorza ogłaszającego wakans w naszej Parafii.

Bezpośrednio po nabożeństwie dzieci uczęszczające na zajęcia Szkółki Parafialnej spotkały się z prowadzącą te zajęcia od lat Panią Lucyną Kłosek, która podziękowała dzieciom za ich pracę i rozdała nagrody i upominki przygotowane wcześniej przez nią i, nieobecną tego dnia, współprowadzącą zajęcia Mariolą Fenger.

Podczas pikniku można było wziąć udział w loterii, do której fanty ufundowało wiele osób,  które były podzielone na przeznaczone dla dorosłych - z losami niebieskimi - i dla dzieci - z losami żółtymi. Wśród fantów dla dzieci szczególną uwagę wzbudziły ... szczudła.

A podczas pikniku, korzystając z tradycyjnych kiełbasek i ciast,

rozmawialiśmy, rozmawialiśmy, rozmawialiśmy ...

zdjęcia:
Sylwia Adamus,
Krystyna Kocjan
i Stanisław Boczar

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…