Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2015-16

Historia Narodzenia Pana Jezusa

W naszej parafii Czwartą Niedzielę Adwentową, tradycyjnie już, we władanie przejmują dzieci ze szkółki niedzielnej.  Jak co roku przypominają nam historię Bożego Narodzenia w Betlejem. W tym roku wyśpiewały ją za pomocą kolęd , które znajdują się w naszym kancjonale. Z roku na rok dzieciaków jest coraz więcej i trzeba przyznać, że chór anielski, brzmiał  wyjątkowo imponująco. Cały zbór z wielką radością oglądał występy dzieci, szczególnie zaś  rodzice i dziadkowie zachwycali się artystycznymi zdolnościami swoich pociech.

 

 


Z tego miejsca należy podziękować pani Lucynie Kłosek nauczającej szkółki niedzielnej, za przygotowanie tej inscenizacji, ale także wszystkim rodzicom, którzy zadbali za wspaniałe stroje występujących, a także dekoracje.

Myślę, że ten występ wszystkim oglądającym na nowo przypomniał, co jest najważniejsze w czasie zbliżających się Świąt. Przecież anioł Gabriel wraz z chórami anielskimi zwiastowali najwspanialszą wiadomość, dla wszystkich ludzi. :" Dziś narodził się wam  Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan".